Cedevita povela 1-0 protiv Partizana

Autor: KK Cedevita

U prvoj utakmici polufinalne serije doigravanja ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Partizan sa 83:76 i povela u seriji s 1-0.

Zagrepčani su odigrali odlično prvo poluvrijeme. U drugoj četvrtini John Shurna sam je napravio seriju 10-0 i odvojio Cedevitu, koja je na veliki odmor otišla s vodstvom 54:37.

U 21. minuti Zagrepčani su imali i +23, no potom su upali u krizu. Partizan je uz četiri trice (i jednu dvicu) napravio seriju 14-0, a najbliže su u trećoj dionici Beograđani došli kad su se u 27. minuti približili na -6.

Uoči posljednje četvrtine rezultat je bio 70:59. Do kraja je još bilo napeto, no gosti nijednom nisu došli na manje od -5.

U dresu Cedevite John Shurna upisao je 15 poena i šest skokova, Miro Bilan ubilježio je 13 poena i devet skokova, a po 11 poena zabili su Toni Katić i Ryan Boatright.

Kod Partizana je William Hatcher utakmicu završio sa 18 poena i sedam asistencija, dok je Novica Veličković upisao 14 poena i osam skokova.