Crvena zvezda i Baskonia napadaju gornji dom Eurolige

Autor: Branko Tabak

Odigrane su četiri utakmice 8. kola Eurolige. Crvena zvezda je 48 sati nakon gostujuće pobjede protiv Brose Bamberga slavila protiv EA7 Emporio Armani Milana 83-70.

Marko Simonović je pogodio pet trica iz devet polušaja te s 23 koša i šest skokova bio prvo ime beogradske momčadi. Krunoslav Simon je za goste postigao sedam poena uz tri skoka i dvije asistencije.

Novu pobjedu upisao je i Maccabi koji je na gostovanju bio bolji od Unics Kazana u kojemu igra Zadranin Marko Banić 73-74. Banić je postigao 10 poena uz dva skoka. Kod Maccabija se sa 16 koševa i šest skokova istaknuo Devin Smith.

Fenerbahce je u gradskom derbiju bio bolji od Perasovićevog Anadolu Efesa 88-80. Kostas Sloukas (22 poena, 4 asistencije) i Jan Vesely (20 poena, 6 skokova) su bili najbolji u redovima dvostrukog pobjednika Zadar Dogus Basketball Tournamenta. Jayson Grangren je s 19 poena predvodio Efes.

Baskonia Votoria je stigla do pete pobjede. Na svom parketu Baski su nadigrali Brose Bamberg 81-74.

Baskonia je na poluvremenu zaostajala 15 poena (32-47). U trećoj četvrtini zaostaka je smanjen na 55-63, da bi se potpunio preokret dogodio u završnoj četvrtini koju su domaćini dobili 26-11.