Euroliga: Real Madrid na gostovanju "razbio" Barcelonu

Autor: Branko Tabak

Drugi dan odigravanja utakmica 8. kola Eurolige donio je tri velika nacionalna derbija kao i susret velikih rivali iz vremena negdašnjeg SSSR-a.

Krenimo od priče dana. Real Madrid je na gostovanju deklasirao Barcelonu 63-102. Sergio Llull je s 20 poena i sedam asistencija ponovno bio najbolji igrač madridske momčadi koja je dominirala svih 40 minuta i iz minute u minutu podizala prednost.

U grčkom derbiju Panathinaikosa i Olympiakosa bilo je neizvjesno do kraja. Slavio je sudionik ZDBT 2015 Olympiakos i to košem Gergiosa Printezisa koji je tri sekunde prije kraja doveo svoju momčad u vodstvo 77-78. Printezis je pogodio i dodatno bacanje za konačnih 77-79. Na drugoj strani Antonis Fotsis nije uspio tricom preokrenuti rezultat. S 24 koše (trica 4/6) Vassilis Spanoulis bio je najefikasniji igrač susreta. Na tribinama je bilo 17 700 gledatelja.

Turski okršaj dvaju sudionika ZDBT-a Galatasaraya i Darussafake pripao je domaćinima koji su vodili tijekom cijelog drugog poluvremena i na kraju slavili 85-81.Tibor Pleiss je s 22 koša i 8 skokova bio najbolji u redovima pobjednika.

U rusko-litavskom okršaju CSKA-a je na domaćem terenu u zadnjoj četvrtini slomio otpor gostiju i slavio 95-86. Briljirao je Miloš Teodesić s 25 poena i 5 asistencija.