Real izborio Final Four, Perasovićev Efes propustio meč loptu

Autor: Branko Tabak

Real Madrid je treći klub koji se plasirao na Final Four Eurolige 2017. Španjolci su nakon domaćeg poraza od Darussafake u glavni grad turske došli na dva gostovanja pri omjeru 1-1. Obje utakmice su dobili i priključili se Ruskom CSKA-a i turskom Fenerbahçeu.

U petak Real je slavio 78-89. Ante Žižić je za domaćine postigao 6 poena uz 6 skokova.

Olympiacos je izjednačio seriju protiv Efesa na 2-2. Grci su na gostovanju bili bolji od momčadi hrvatskog trenera Velimira Perasovića 62-74.

Turci su bolje otvorili utakmicu i poveli 21-14. Olympiacos hvata priključak te se do početka posljednje četvrtine igrala izjednačena utakmica (54-55). u završnih 10 minuta Efes je potonuo, a Olympiacos vratio seriju u Atenu gdje će pred svojim navijačima imati meč loptu za plasman na Final Four.